Garmin’den Klasik Görünümlü Yeni Akıllı Saat

Amerikan Garmin markası yeni akıllı saati ile karşınızda. Klasik saat görünümlü Fenix Chronos modeli bir çok özelliği ile dikkat çekiyor.

Şık ve teknolojik saat üreticisi Amerikan Garmin firması yeni akıllı saatini tanıttı. Daha önce klasik saatleri ile görmeye alıştığımız Garmin, giyilebilir teknoloji sektörünün yükselmesi ile birlikte tıpkı son çıkardığı modellerde olduğu gibi klasik görünümlü bir akıllı saat çıkarttı.

Garmin‘in Fenix ailesine katıldığı açıklanan Chronos isimli model farklı seçenekleriyle kullanıcılara sunulacak. İlk görünüşte klasik bir saat görüntüsünde olan Fenix Chronos Titanyum ile birlikte paslanmaz çelik olan 2 farklı modelle görücüye çıkacak.

Ayrıca metal ve deri kayışlı seçenekleri de bulunacak olan Fenix Chronos‘un öncelikli olarak eğildiği konular sağlamlık ve GPS özellikleri oldu. Safir cam kaplı ekranı sayesinde çizilmelere ve darbelere karşı maksimum direnç sağlayan ürün 1.2 inçlik LED ekrana sahip.

Bunu da Oku: Garmin’den Analog Tasarımlı Akıllı Saat Vivomove

GPS/Glonass ile birlikte 3 eksenli pusula bağlantılarına da bünyesinde yer veren akıllı saat pil dayanıklılığı ile de dikkat çekiyor. UltraTrac pil tasarrufu sayesinde 25 saate kadar normal olarak ve 13 saate kadar da GPS açık şekilde kullanım imkanı sunuluyor.

98689afd875223

Garmin Fenix Chronos su altında çalışması ile de oldukça iddialı şekilde geliyor. Su altında 100 metre derinlikte dahi sorunsuz çalışabilen akıllı saat bu konuda bile tercih edilebilir.

Türkiye’de şimdilik satışı bulunmayan Garmin Fenix Chronos yurtdışında paket tercihleri ile 899 dolar ile 1500 dolar arasında satışa sunulmuş durumda. Ürünün Türkiye sınırlarına ne zaman gireceği ise henüz netlik kazanmadı.

Garmin-Fenix-Chronos-Titanium-Optical-HR_thumb

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz