Pokemon Go Plus Akıllı Bileklik Yok Satıyor!

Tüm dünyada bir çılgınlık haline gelen Pokemon Go oyunu ile birlikte duyurulan Pokemon Go Plus akıllı bileklik tüm mağazalarda tükendi.

Nintendo’nun artırılmış gerçeklik üzerine kurulu son eseri Pokemon Go oyunu birçok ülkede indirilmeye sunulmamasına rağmen dünya genelinde çılgınlar gibi oynanıyor. Ülkemizde de resmi olarak bulunmayan Pokemon Go oyunu binlerce kişi tarafından oynanırken renkli görüntülerde ortaya çıkıyor.

Bunu da Oku : Pokemon Go Oyunu Duyuruldu!

Bilindiği üzere Pokemon Go oyunu mobil cihazlar üzerinden artırılmış gerçeklik teknolojisi ile gerçek hayatta GPS‘i kullanarak pokemon yakalanmasına ve rakipler ile savaşılması üzerine kurulu. Artırılmış gerçekliğin son kullanıcıdaki en büyük örneği olan Pokemon Go oyunu Nintendo‘nun bu deneyimi bir adım daha ileri taşıması ile bir de Pokemon Go Plus isimli akıllı bilekliğe sahip.

Bu akıllı bilekliğin görevi ise size yakında olan pokemonlar ve rakipler için bildirimler yapabilmesi. Oyunu oynayanların en büyük sorunu ise pokemon yakalamak için sürekli akıllı telefonlarını kullanmalarının gerekmesi. Bu da hem vakit, hem internet hem de şarj sorununu ortaya çıkarıyor. Pokemon Go Plus akıllı bileklik işte burada devreye giriyor ve akıllı telefona ihtiyaç duyulmasını ortadan kaldırıyor.

Pokemon Go oyununu milyonlarca kişi oynuyor ve hal böyle olunca oyuncular bu akıllı bilekliğe ister istemez muhtaç durumda. Ancak şuan bu akıllı bilekliğe sahip olmak isteyen kullanıcılar ne yazıkki alamıyor çünkü ürün tamamen tükenmiş durumda. 35 dolarlık bir fiyatı bulunan ürünü Nintendo bu ay sonunda yeniden satışa sunacak. Akıllı bilekliği daha önceden alan fırsatçılar ise ürünü 100 dolardan fazla bir fiyattan Ebay üzerinden satışa çıkarmış durumda.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz