Giyilebilir Teknoloji’de Geçen Haftanın Özeti – 5

31 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında giyilebilir teknoloji dünyasında neler olup bittiğiniz sizler için özetledik. İşte, 31 Ekim – 6 Kasım özeti.

Giyilebilir teknoloji dünyası geçtiğimiz hafta diğer haftalarda olduğu gibi yine hareketli geçti. Huawei’in yeni ürün tanıması, Apple‘ın artırılmış gerçeklik haberleri ve Google’ın yeni sanal gerçeklik gözlüğü hakkında yeni bilgiler vermesi haftayı sürpriz bir hafta yaptı. İşte, 31 Ekim – 6 Kasım tarihleri arasında giyilebilir teknoloji dünyası.

1 Kasım


–  Stanford Üniversitesi’nde yapılan sanal gerçeklik çalışmaları sonucu kullanıcıların sanal gerçeklik cihazları ile yaşadıkları deneyimlerde ortamdaki nesnelere hissedebilecekleri bir eldiven geliştirildi.

Jaybird yeni akıllı kablosuz akıllı kulaklığı X3’ü tanıttı. Jaybird X3 daha küçük boyutu ve daha etkili özellikleri ile ön planda.

2 Kasım


Wareable.com sitesinin yaptığı etkinlik sonucunda 2016 yılının en iyi giyilebilir teknoloji ürünleri belli oldu.

– Popüler saat markası Tag Heuer 10 bin dolarlık fiyatı ile yeni akıllı saati Tag Heuer Rose Gold‘u tanıttı.

Google, sanal gerçeklik platformu Daydream için geliştirdiği Daydream View sanal gerçeklik gözlüğünün çıkış tarihini duyurdu.

3 Kasım


– Asus en yeni akıllı saati Asus ZenWatch 3‘ü dünya genelinde 229 dolarlık fiyatı ile satışa sundu. 

– Teknoloji devi Apple‘ın elektrikli otomobil projesini artırılmış gerçeklik projesi yüzünden iptal ettiği ortaya çıktı. 

4 Kasım


– Giyilebilir teknoloji dünyasına ilgi duyan Will.i.am yeni bir akıllı kulaklık tanıttı.  i.am+ Buttons isimli kulaklığın tanıtımı ise dünyaca ünlü mankenlerle yapıldı.

Apple Watch‘un büyük eksiği olan kamera sistemi 149 dolarlık CMRA isimli kayış ile çözüldü. 

5 Kasım


– Finlandiya merkezli Suunto firması 80 farklı sporun takibini yapabilen akıllı saati Suunto Spartan’ı dünya genelinde 600 dolardan satışa sundu.

6 Kasım


– Tayvanlı teknoloji üreticisi HTC, sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive‘ın ikinci neslinin yakın zamanda piyasada olacağını duyurdu.

– Huawei giyilebilir teknoloji dünyasına yeni bir aktivite takipçisi daha kazandırdı. Huawei Fit isimli ürün 129 dolardan satışa çıktı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Mustafa Şevki Coşar

Bilgisayar Mühendisliği öğrencisi olan Mustafa, giyilebilir teknolojiye olan merakından Wearlogy'i kurdu. Şuan akıllı saat ve sanal gerçeklik alanlarında kafa yoruyor, ellemeyin.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.