Mozilla Sanal Gerçekliği Webe Getirdi!

Popüler internet tarayıcılardan biri olan Firefox’un sahibi Mozilla, Facebook’un da el attığı sanal gerçeklik teknolojisini webe taşıdı. Mozilla’nın MozVR isimli sanal gerçeklik servisi kullanımda.

Oculus firması ile duymaya başladığımız bir giyilebilir teknoloji ürünü sanal gerçeklik gözlükleri giderek gelişen bir pazara sahip. Facebook‘un Oculus’u almasının ardından Samsung‘dan gelen sanal gerçeklik gözlüğü kervanına popüler lens üreticisi Carl Zeiss‘te katılmıştı. Şimdi ise bu alana katılan en son firma internet tarayıcıları arasında liderliğe oynayan Firefox’un geliştiricisi Mozilla oldu.

Carl Zeiss’dan Samsung’a Gear VR’a Rakip Geldi

Mozilla tarafından MozVR olarak adlandırılan bu sanal gerçeklik servisi gözlüklerde yaşanan tüm deneyimleri web üzerinde yaşatmayı hedefliyor olsa da servis içerisinde genel olarak deneysel içerikler yer alacak. Açık kaynak kodlu olarak geliştirilen MozVR şuan için PC ve Mac için indirilebilir bir servis olarak kullanıcıları bekliyor.

Mozilla‘nın MozVR ismi ile internet ortamına taşıdığı sanal gerçeklik servisinin Oculus‘un destekleri ile birlikte geliştirildiği belirtilirken servisin tamamen Firefox ekibi tarafından geliştirildiği de gelen diğer bilgiler arasında. Hemen buradan MozVR sitesine giderek detaylara ve servise ulaşabilirsiniz.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.