Nvidia’dan Karnaval Gibi Sanal Gerçeklik Oyunu

Özellikle ekran kartları konusunda otorite haline gelen NVidia, yeni çıkarttığı oyunla sanal gerçeklik oyuncularının ilgisini çekmeyi başardı.

Kendisine bağlı olan yapımcı firma ile oyunun yapımını gerçekleştiren şirket, oyunculara eğlenceli dakikalar geçirtmeyi hedeflerken VR testini de bu oyun üzerinden yapılmasını sağlayacağa benziyor.

VR Funhouse ismi verilen oyunda oyuncular bir eğlence alanında kendilerini buluyor. Oyunun demo versiyonunda oyuncular belirlenmiş alanda kısıtlı bir bölgede gezme şansı yakalasa da kullanıcıların dikkati çekilmişe benziyor. Bu alan içerisinde çeşitli yetenek gerektiren oyunları oynayarak oyun içinde oyun oynayabiliyorsunuz.

Bunu da Oku: HTC Sanal Gerçeklik Gözlüğü için Oyun Geliştiriyor

Nvidia’nın kendi şirketi LightSpeed Studios’la işbirliği yaparak gerçekleştirdiği proje büyük ilgi göreceğe benziyor. Kullanıcılara bir karnaval havası sunduğu kaydedilen oyun ile ilgili gelecekte farklı gelişmeler olabileceğini de söyleyelim.

nvidia-vr-funhouse-nvidia-flex

Oyun sanal gerçekliğin haricinde PC’lerde de oynanabilir olacak. Bilgisayarlara geldiğinde ise oyun ile ilgili kullanıcılar açısından farklı sorunlar ortaya çıkabilir. Bunun nedeni de oyunun çok yüksek çözünürlük istemesi olarak gösterildiğini hatırlatalım.

nvidia-vr-funhouse-nvidia-physx-002

Nvidia’nın en son çıkan 1080 modelinin bile orta seviyede özellikler ile çalıştırabildiği oyunu PC’de çalıştırabilmek ayrı bir olay haline gelmiş durumda. Sanal gerçeklik normlarında bile oldukça güçlü olan oyunu PC’de çalıştırabilmek için iki adet Nvidia 1080 ekran kartı ya da GTX 1080 ve ek olarak 980 Ti’nin kullanılması doğru bulunuyor.

Oyunu oynayabilmek için GPU’lu bir Nvidia ekran kartınız ve HTC Vive’ınız olması gerekiyor. VR Funhouse’un kısa versiyonunu steam üzerinden bu şekilde ücretsiz oynayabilirsiniz…

Computex-2016-VR_Funhousejpg

 

vr-funhouse-nvidia-physx-1

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

1 comment

Yeni Bir Tane Yaz

Yeni yorum ekle

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.