Samsung Yeni Akıllı Saatinde NFC Kullanacak!

Samsung’un Eylül ayında tanıtacağı akıllı saatinde şirketin mobil ödeme sistemi Samsung Pay için NFC teknolojisini kullanacağı ortaya çıktı. 

WWDC 15 ile Apple Watch’u konuştuğumuz şu günlerde kuşkusuz ön plana çıkan detaylardan biri de Apple’ın mobil ödeme sistemi Apple Pay oldu. Haberlerde Apple Pay varken rakiplerden bir cevap gelmemesi olmazdı ve bu cevapta en dişli rakiplerden Samsung‘dan geldi.

Bunu da Oku : watchOS 2 Tanıtıldı!

Samsung‘un uzun süredir üzerinde konuşulan Orbis kod adlı akıllı saatini Eylül ayında tanıtacağı dışında saat hakkında hiçbir bilgi bulunmuyor derken önemli bir bilgi daha ortaya çıktı. Ortaya çıkan bu bilgi ise Apple Pay’in rakibi Samsung Pay için gerekli olan NFC teknolojisi. Gelen haberlere göre Samsung, Eylül ayında tanıtacağı bu akıllı saatinde mobil ödeme sitemi Samsung Pay için NFC teknolojisine yer verecek.

Bunu da Oku : Samsung’un Sonraki Saati Oval Olacak!

Samsung‘un akıllı saatinde NFC teknolojisine yer verecek olması beraberinde gelecek akıllı saatin işletim sistemi hakkında da bir bilgi verdi. Bu bilgi yeni akıllı saatin Samsung’un kendi giyilebilir işletim sistemin Tizen’i işaret ediyor. Bunun sebebi ise piyasada bulunan akıllı saatlerden Android Wear işletim sistemine sahip olup NFC’ye yer verenlerin giyilebilir ödeme sistemini bir API sayesinde yaptığı. Bu da Android Wear‘ın hala giyilebilir ödemelere entegre olmadığını gösteriyor.

Piyasada bulunan NFC‘li akıllı saatlerin büyük çoğunluğunun da Android Wear kullanmadığını göze alarak Samsung’un da bu yolda kendi işletim sistemi Tizen ile devam etmesi daha mantıklı görünüyor. Bakalım ilerleyen zamanlarda böyle bir açıklama yapılacakmı.

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Wearman

Wearlogy'nin en kıymetli yazarı, o olmazsa olmaz. Giyilebilir teknolojinin aranan ama çok çabuk bulunan adamı.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.