iPhone 7’de Kablosuz Kulaklık İhtimali Heyecanlandırdı

iPhone 7’nin kulaklık çıkışının artık standartın dışına çıkacağını duymayan kalmadı. Ancak kablosuz kulaklık olma ihtimali şimdiden kullanıcıları heyecanlandırdı.

Apple’ın dünya genelinde satış rekorları kıran iPhone’un beklenen yeni modeli iPhone 7’nin yeni gelecek özellikleri ile ilgili dedikodular dolaşmaya devam ediyor. iPhone’un yeni ekranı ve olabilecek diğer sızıntılar ile ilgili bilgilendirmeleri sizlere zaman içinde bilgilendirmeye çalışmıştık. Son gelen iddia ise iPhone 7’de kablosuz kulaklık kullanılacağı yönünde…

Kısa süre önce iPhone 7‘de 3,5 milimetrelik kulaklık girişinin olmayacağı konuşulmaktaydı. Bunun nedeni olarak da iPhone‘ların sırf bu giriş yüzünden kalın olduğu ve daha ince bir tasarıma sahip olamadığı yönündeydi. iPhone‘un bu konuyla ilgili iPhone 7’de değişime gideceği ve bunu çözmek için de iki farklı yol deneyebileceği ifade ediliyor.

Bunu da Oku: iPhone için Giyilebilir Şarj Kablosu Satışta!

Çözümlerden ilkinin Apple‘nın yeni iPhone‘larda 3,5 milimetrelik kulaklık girişinin yerine Lightning adı verilen ve şarj noktasından telefona takılabilecek giriş olacağı belirtiliyor. Bu şekilde telefon tasarımında yerden kazanacak olan firma kulaklık satışlarında da daha daha fazla satış elde edebilme ihtimalini arttıyor.

maxresdefault-16

Bir diğer ihtimal ve olayı giyilebilir teknoloji boyutuna taşıyan ihtimal kablosuz kulaklık… Bu şekilde ise Apple firmasının kablosuz kulaklıklar ile bir sürpriz yapabileceği belirtiliyor. Bu şekilde iPhone’u daha fazla hayatımızın içinde tutabileceğimiz düşünülüyor.

Bilindiği gibi Apple iPhone 7‘de 3,5 milimetrelik standart kulaklık çıkışının olmayacağının sinyallerini vermişti. Özellikle AirPod isminin haklarını satın aldığında uzmanlar artık kulaklık girişinin tıpkı iPhone 5‘e geçişte şarj kablolarının değişimi gibi radikal bir şekilde değişeceğini öngörmüşlerdi.

Bu ihtimaller arasında kablosuz kulaklığın Apple iPhone 7‘nin kutusundan çıkması da yer alıyor. Telefonu alırken kablosuz kulaklığın kutudan çıkma ihtimali ise kullanıcıları heyecanlandırıyor.

image-7

 

Yazıyı bi paylaşsana bir şey deneyeceğiz.

Lemi Çalığ

İnternet Gazeteciliği mezunu, teknolojisever, sporsever ve araştırmasever.

Yorum yazılmamış

Yeni Bir Tane Yaz